Nahrin Hotel & Art 

Nahrin Hotel&Art, yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte 1200 yıllık bir Süryani Manastırı olarak Geç Bizans Dönemi'nde yapıldığı tahmin edilmektedir. Yapımında "Urfa Nahit Taşı" olarak bilinen "Kesme kalsiyum kalker taşı" kullanılmıştır.

Yapının Urfa'daki en büyük tescilli mutfağına sahip olduğunu ve zamanında 500 manastır öğrencisine yemek çıkardığını tahmin ediyoruz. Balıklıgöl'e 120 metre mesafede tarihi Bıçakçı Mahallesi'nde bulunan Otelimiz, tüm müzelere 7 dakika yürüme mesafesindedir. Iki avlulu bu yapının güneyde bulunan yarısını 2019 yılında restorasyonu kendi kaynaklarımız ve bünyemizde yapılmıştır. Geriye kalan kısmını ise bu yıl sonuna kadar restore edip hizmete açmayı planlıyoruz.

Otelimizin şuan için;
5 adet Double oda

2 adet Triple Oda

3 adet Family Quad oda

1 adet King Suit double oda

Toplamda 11 oda ve 30 yatak kapasitelidir.

 

Otelimizin Restoran ve terasları olup 200 kişiye kadar açık, 100 kişiye kadar kapalı mekanlarda yemek ve eğlence etkinlikleri yapılabilmektedir. Bu etkinlikler "Sıra  Gecesi" olarak bilinen ve bölgeye has etkinlikler olup canlı muzik esligindedir. Yine Otelimiz,  Alkollü icecekler hizmeti vermekte, yerel ve dunya Mutfağından  yemekler sunmaktadır.

 

Urfa şehir merkezindeki bir çok antik yerin manzarasına sahip teraslarımızda kafe hizmeti verilip yerel şaraplardan tadılabilmektedir.